ASKO Sedací soupravy
ASKO Sedací soupravy | Jak plánovat

JAK PLÁNOVAT ANEB ZAŘIĎTE SI DOKONALÉ POHODLÍ

Při výběru sedačky hraje obvykle největší roli vzhled a pohodlí

Abyste však vybrali skutečně tu pravou pro váš domov, je nutné zvážit ještě několik dalších kritérií, čímž zajistíte, že vaše nová sedací souprava nebude v obývacím pokoji přítěží, ale naopak dotvoří pohodlí a útulnost. Na začátku je dobré zamyslet se nad tím, k jakému účelu bude sedačka sloužit, kolik lidí ji bude nejčastěji využívat a do jak velké místnosti ji plánujete umístit

PODLE ČEHO VYBRAT TU PRAVOU SEDACÍ SOUPRAVU?

DISPOZICE MÍSTNOSTI

Jde o nejdůležitější kritérium. Mezi řešení do menších místností patří tzv. dvojsedáky nebo trojsedáky, které lze vhodně rozšířit o křeslo či křesla a navýšit tak prostor k posezení. V takovém případě může být rovněž praktické využití taburetů, ať už jako dalších míst k sezení, nebo jen pro podložení nohou.

Do velkých místností a pro větší rodiny je ideální rohová souprava nebo více pohovek umístěných v prostoru, jež každému poskytnou dostatek pohodlí pro odpočinek a relaxaci. Vždy je ovšem nutné vybírat tak, abyste nezvolili příliš velkou sedací soupravu, která zabere neúměrně velký prostor a ztíží volný pohyb po místnosti. Pokud si myslíte, že váš domov unese velkou sedačku, máte na výběr z klasických čtyř až pětisedáků, rohových sedacích souprav nebo sestav, které vzniknou kombinací jednotlivých dílů.

Poraďte se s našimi prodejci, kteří vám pomůžou krůček po krůčku k vaší vysněné sedací soupravě.

NAVŠTIVTE NÁS V JEDNÉ Z NAŠICH 14 PRODEJEN
DOMLUVIT SCHŮZKU ZDE

ÚČEL POUŽITÍ

Pokud sedíte na sedačce jen občas, určitě na ni máte jiné nároky než ti, kteří ji plánují aktivně používat každý den. Zamyslete se nad jejím účelem a podle toho vybírejte. Pro případ občasného přenocování zaměřte svoji pozornost také na možnost pořídit kvalitní rozkládací sedací soupravu. Praktická řešení v každodenním životě přinášejí rovněž zakomponované úložné prostory.

TVAR SEDAČKY

Sedačka může být klasická/jednoduchá, rohová ve tvaru písmene L nebo ve tvaru písmene U. Pro příjemné chvíle s rodinou a společenská setkání se nejlépe hodí sedačky ve tvaru písmene U či rohové modely, protože na sebe všichni vidí. V případě jednoduchých lineárních sedaček sedí všichni vedle sebe na jedné úrovni a musí se otáčet. Na základě prostorových možností je proto nutné pečlivě zvážit nejlepší variantu a možné kombinace s dalšími kusy nábytku vhodné pro váš domov.

POVRCHOVÝ MATERIÁL

Nejčastěji bývá z kůže, látky, ekokůže či moderních tenkých umělých vláken. Vzhled domácnosti lze ovšem ozvláštnit například netradičními sestavami z ratanu.

UMÍSTĚNÍ V PROSTORU

Aby se vaše nová sedací souprava stala skutečným klenotem pokoje, je dobré vzít v potaz také jeho dispozice a zaměřit se především na umístění dveří, oken a radiátoru či výšku parapetu. Ještě před tím, než si sedací soupravu objednáte, ověřte si také šířku zárubní dveří, popř. šířku chodby (v případě rohové sedací soupravy). Pokud bydlíte v patře, ujistěte se, že se se sedací soupravou vytočíte na schodišti.